категорії: блоґ-запис

Українська нова хвиля. Живопис, фото, відео

18.09 - 01.11.2009

теґи: Ілля Чічкан, Національний художній музей України, Олег Голосій, Олександр Ройтбурд, Юрій Соломко, Живопис, сучасні художники

Українська Нова хвиляУ 2009 р. Національний художній музей України святкує ювілей – 110 років з дня відкриття першої виставки в музеї. У ювілейний рік музей презентує ряд проектів, залучаючи як власні фонди, зазвичай недоступні глядачам, так і вітчизняні музейні зібрання та приватні колекції.

Виставка «Українська Нова хвиля. Живопис, фото, відео другої пол. 1980-х – поч. 1990-х рр.» є першою з розрахованого на кілька етапів довготривалого виставкового проекту. Під час його реалізації в стінах музею буде максимально представлено широке коло мистецьких явищ кінця 1980-х – першої пол. 1990-х рр., які продемонстрували перехід від радянського до сучасного мистецтва України, до включення його до загальносвітового контексту.

Українська Нова хвиляЦьогорічна виставка присвячена постмодерністському мистецтву, еволюції якого наприкінці 80-х була притаманна провокація, симулятивність у відповідності з інтелектуальними правилами «гри в бісер», іронічне переосмислення культурних кодів та літературних сюжетів. Для експонування на виставці були відібрані твори художників, які починали свої пошуки наприкінці 1980-х та на початку 1990-х в рамках відомих молодіжних пленерів у Седневі (1988, 1989), а також у сквоті «Паризька Комуна» (1990 – 1994), разом організовували виставки. Ядром стали київські митці, до яких приєдналися одеські та західноукраїнські художники. Їхні твори другої пол. 1980-х – першої пол. 1990-х рр. поєднують тенденції трансавангарду та національні традиції (зокрема українського Українська Нова хвилябароко). З іменами художників, що працювали в актуальному для 1980-х – 1990-х рр. напрямку, сьогодні пов’язується поняття сучасного мистецтва, вони представляють Україну на міжнародних виставках: О.Гнилицький, О.Голосій, І.Чичкан, О.Тістол, А.Савадов, В.Цаголов, Ю.Соломко, О.Ройтбурд,  М.Скугарєва,  Д.Кавсан, І.Ісупов, О.Друганов, Г.Вишеславський та інші.

Виставка, розгорнута в музейному просторі поруч з творами вітчизняного мистецтва ХІІ – ХХ століть, надасть унікальну можливість показати «українську Нову хвилю» як непересічний мистецький феномен, що є невід’ємною частиною українського мистецтва та визначає шляхи його розвитку сьогодні.

На виставці представлені твори з колекцій Національного художнього музею України, Сумського обласного художнього музею імені Н.Онацького, Арт-фонду Ігоря Воронова, PinchukArtCentre, МСМ «Совіарт», приватних зібрань Д.Андрієвського, Л.Березницької і П.Багрія, А.Супруненка, Ю.Онуха, Г.Котова (Одеса), колекцій художників.