категорії: стаття

Лицемірство. Поговоримо?

теґи: СНІД, антиснід

«Будь-який секс хороший, якщо захищений» - під таким гаслом було запущено нову соціально інформаційну кампанію напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Зірки вітчизняного шоубізу проникливими голосами розповідають про те, зверху чи знизу вони більше люблять і як їм добре у ліжку. От і маємо чергову акцію з безглуздого викидання коштів, чергове лицемірство замість реальної допомоги.

Відеоролик. Дмитро Шуров + Євгенія Коротич

Лейтмотив за кадром - «користуйтесь презервативом». Лейтмотив реального життя - за які гроші його купити? Ціна за пачку якісних презервативів складає понад 20 грн, отже за кожен захищений секс людина повинна викласти від 6 грн - ціну, що втричі перевищує вартість проїзду в Київському метрополітені. Не секрет, що сексуальна активність зменшується пропорційно до віку, відповідно, найбільш сексуально активним прошарком населення є старшокласники, студенти і молоді люди до 30 років - найбільш матеріально незахищені громадяни України. Тож, виходить, на екрані маємо політику просвітництва, а в житті - політику соціального геноциду. Здешевлення кондомів до ціни доступної для кожного матиме в сотні разів більший ефект, ніж всі разом узяті акції, концерти, кампанії та інформування. Скільки коштує відзняти якісний рекламний ролик (допускаю, що зірки в ньому знімались безкоштовно, але є ще освітителі, оператори, режисери, монтажери та й плівка теж чогось коштує)? Скільки коштує забабахкати концерт Queen? Чи не доцільніше пустити кошти на інше, а саме на забезпечення молоді «матеріальною базою»? Інформацію, як відомо, на хліб не намастиш.

Втім, у Місяця є й інший бік. У нашої проблеми - також.

Протиріччя: дешевий презерватив допоможе призупинити поширення венеричних захворювань, але погіршить і без того несприятливу демографічну ситуацію. Нас давно вже не 52 мільйони, а скільки буде через декілька років - не може сказати ніхто. Фішка ще й у тому, що ВІЛ СНІД - не зовсім звичайна хвороба, більше того, постає питання: а чи хвороба це взагалі?

СНІД - синдром набутого імунодефіциту людини - не викликається вірусом. Відповідно, заразитись ним, в звичному розумінні цього слова, неможливо, його можна лише «нажити». Вакцина проти СНІДу не придумана по причині банальної відсутності вірусу. СНІД - не хвороба в тому вигляді, в якому ми звикли її уявляти. СНІД - це природна реакція еволюції на неконтрольоване збільшення популяції людей, виродження людини як виду, природний відбір (адже не секрет, що ВІЛ-інфіковані матері здатні народжувати здорових дітей), своєрідна «чистка крові», в результаті якої оновлюється біологічний вид. ВІЛ-позитивні помирають не від СНІДу, а від інших, простих повсякденних хвороб: грипу, ангіни, туберкульозу тощо. Питання в тому, чи можна взагалі лікуватись від того, на що не можна захворіти? І чи не символічно, що СНІД, такий собі фільтр виродження, передається саме статевим шляхом?

Ось ми й лікуємо усім миром хворобу, якої немає. Влаштовуємо кампанії та аж ніяк не безкоштовні концерти.

Окреме питання: кому вигідна СНІД-істерія? Багато хто вважає СНІД містифікацією, продуктом фармацевтичної реклами. Особисто мене вкрай здивувала офіційна кількість ВІЛ-інфікованих українців: 138 тисяч. Фактично це означає, що кожен 341-ий українець - інфікований. За своє життя я жодного разу не зустрічав такої людини і не знаю жодної людини, яка б зустрічала. Складається враження, що тема пандемії СНІДу є штучно накрученою в цілях кращого продажу тих самих презервативів (висока ціна + високий попит = високий прибуток). Слід також пам'ятати, що імунний дефіцит спричиняється такими суто соціальними факторами як екологія, недоїдання, наркоманія і т. ін. і зовсім не обов'язково є наслідком «незахищеного кохання».

«Будь-який секс хороший, якщо захищений» - пишуть в рекламі, в той час як захист цей щодня зростає в ціні. Президентових 12 тисяч гривень матеріальної допомоги при народженні дитини тільки погіршують ситуацію. Маємо один суцільний клубок протиріч, який, гадаю, нескоро ще зможемо розв'язати.